نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد

به گزارش وبلاگ گردشگران، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه در اوج بحران همه گیری کرونا از مقام خود استعفا داد.

نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گردشگران از شبکه خبری اسکای، رئیس جمهوری ایتالیا با اعلام این خبر اضافه کرد که رایزنی با سایر احزاب را از فردا شروع خواهد نمود، اما از کونته خواسته به عنوان سرپرست دولت بماند.

کونته هفته گذشته از رای اعتماد در دو مجلس مجلس جان سالم به در برد، پس از آنکه ماتئو رنزی نخست وزیر سابق ایتالیا با خارج کردن حزب کوچک خود موسوم به ایتالیا ویوا از ائتلاف حاکم، بحرانی سیاسی را در این کشور رقم زد.

با این حال، رای اعتماد اکثریت ناچیزی را برای کونته باقی گذاشت و وی از آن موقع به بعد نتوانست میزان حمایت از خود را افزایش دهد.

وی از طرف دو حزب اصلی ائتلاف یعنی جنبش پنج ستاره و حزب دموکرات تحت فشار بود تا قبل از جلسه روز چهارشنبه سنا استعفا کند تا شانس بهتری برای دریافت حکم از رئیس جمهوری به منظور تشکیل دولت جدید تحت حمایت ائتلافی گسترده تر داشته باشد.

کونته به دلیل نحوه مدیریت همه گیری کووید -19 در جریان موج جدید شیوع از محبوبیت بالایی برخوردار شد، زمانی که ایتالیا متحمل دو ماه قرنطینه سخت شد. وی، اما بخشی از اعتبارش را به دلیل رویکرد دولت در اعمال محدودیت های بعدی و واکنش اقتصادی ضعیف نسبت به مشاغل زیان دیده از دست داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید