داوری که به خاطر بی پولی سبزی فروش شد

به گزارش وبلاگ گردشگران، سمر پال، داور هندی فیفا، که به علت شیوع ویروس کرونا در دنیا، بیکار شده است، برای تامین مخارجش سبزی فروشی می نماید.

داوری که به خاطر بی پولی سبزی فروش شد

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ گردشگران، توقف رویدادهای ورزشی در هند به علت شیوع گسترده ویروس کرونا به شدت جامعه ورزشی این کشور را تحت تأثیر قرار داده است. در حالی که این کشور بسیاری از قهرمانان باسابقه خود را در پی ابتلا به کرونا از دست داده است، بسیاری از ورزشکاران به علت کمبود مسابقات و تعلیق رقابت ها نگران آینده شغلی خود هستند. از سوی دیگر زندگی حرفه ای بسیاری از دست اندرکاران امور ورزشی را باید در نظر گرفت که زندگی آنها حول ورزش می چرخد اما اکنون از تامین مخارج اساسی زندگی هم بازمانده اند.

یکی از این روایت ها را می توان در بنگال غربی یافت، جایی که سمر پال، یک یاری داور فیفا، با بحران اقتصادی سختی دست و پنجه نرم می نماید. پال از یک سال پیش و پس از شیوع کرونا در هند، بیکار شده است. اوضاع اقتصادی چنان ناخوشایند شده که اکنون این یاری داور بین المللی مجبور است برای تأمین نیازهای اقتصادی خود دست به فروش سبزیجات بزند.

پال 39 ساله در مصاحبه ای اختصاصی با The Bridge گفت: ما نمی توانیم هیچ کاری انجام دهیم. داوران هیچ عایدی ماهیانه ای برای تأمین زندگی خود ندارند. اگر هیچ مسابقه ای انجام نگردد، ما هیچ عایدیی کسب نمی کنیم. بسیاری از داوران مانند من از سال گذشته در خانه نشسته اند و تمام پس انداز ما را به اتمام رسیده است.

در حالی که هیچ گزینه دیگری پیش رو نبود، پال مجبور شد به فروش سبزیجات در خانه خود در موگالیان، حومه منطقه هاورا در بنگال اقدام کند. او این کار را چند روز قبل از اعلام قرنطینه در بنگال غربی در اواسط ماه مه آغاز کرد. اوضاع اقتصادی این یاری داور فیفا چنان ناخوشایند است که پال بدون کسب عایدی از فروش سبزیجات، نمی تواند حتی دو وعده غذایی در روز را برای خانواده خود که شامل مادری پیر، همسر و پسر چهار ساله اش است، تامین کند.

پال اضافه نمود: سال گذشته ما به سختی عایدیی داشتیم زیرا ورزش متوقف شده بود. سوپرلیگ هند هم در یک حباب ایمنی و با داوران کمتر برگزار گردید. سال جاری من فرصتی برای قضاوت مسابقات در لیگ را داشتم که در کلکته بود. با این حال تمام عایدی من صرف پرداخت بدهی هایی شد که سال گذشته تحت فشار شدید اقتصادی مجبور به قرض دریافت آنها شده بودم.

علیرغم دریافت نشان فیفا، پال نتوانست شغلی بیابد که عایدی ثابتی داشته باشد. وی اضافه نمود: من به افراد بسیاری مراجعه نموده ام و از انها خواسته ام تا برایم شغلی پیدا نمایند، اما هربار درخواستم رد می گردد. حالا باید شرایط من را ببینید! درک می کنم که ویروس کرونا همچنان دور و بر ما است، اما چگونه می توانیم بدون داشتن عایدی زنده بمانیم؟

پال در خاتمه یادداشت غم انگیز خود نوشته است که: من گزینه دیگری ندارم.

پال نشان فیفا خود را در سال 2014 دریافت کرد. در هفت سال گذشته او در 26 بازی بین المللی یاری داور بوده است. وی در مسابقات AFC Cup، لیگ قهرمانان آسیا، بازی های ملی، رقابت های زیر 16 سال، زیر 19 و زیر 23 سال قضاوت نموده است. پال قرار بود در مسابقات هنگ کنگ و اردن قضاوت کند اما هر دو مسابقه به علت شیوع کرونا لغو شدند.

پال در گفتگوی تلفنی با The Bridge گفت: من کارم را از سال 2003 به اسم داور آغاز کردم. بعدا وقتی نشان فیفا را گرفتم فکر کردم که می توانم به جایی برسم. اما اصلا فکر نمی کردم روزی مجبور باشم سبزی بفروشم. حالا اصلا نمی دانم که چرا داور شدم؟

بیش از 10 میلیون هندی به علت موج دوم شیوع ویروس کروننا شغل خود را از دست داده اند و حدود 97 درصد از عایدی خانوارها از ابتدای شیوع ویروس در سال گذشته کاهش یافته است. نه فقط پال که در سال گذشته گزارش های زیادی در خصوص بازیکنان یا کارکنان ورزشی منتشر شد که برای تأمین زندگی خود در بحبوحه شیوع این بیماری مجبور به انجام کارهای متفرقه شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "داوری که به خاطر بی پولی سبزی فروش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری که به خاطر بی پولی سبزی فروش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید